HASANOĞLAN KÖY ENSTİTÜSÜ TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1 Gün

Tur Türü

GÜNÜBİRLİK TURLAR

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kahvaltılık Sandviç İkramı
Özel Tur Aracı İle Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Araç İçi Sıcak-Soğuk İkramlar
Otopark Ücretleri
Şahsi Harcamalar
Öğle Yemeği
Müze vb. Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

ANKARA - KALECİK
Sabah saat 08:00’da Sıhhıye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşup Hasanoğlan’a hareket ediyoruz. Araç içi kahvaltılık sandviç ve içecek ikramımız eşliğinde Hasanoğlan’a varıyoruz. Türkiye’de açılan 15. Köy Enstitüsü olan 1941 yılında kurulup 1947 ‘de kapatılan, bir dönemin önemli eğitim kurumlarından bir tanesi olan Hasanoğlan Köy Enstitüsü ile turumuza başlıyoruz. Kampüste Ali Kınacı Hoca’nın infosunu dinliyoruz. Ali Hoca, müze ve diğer birimleri kısmen dışarıdan görsellerle bize anlatıyor. Sonrasında Kalecik’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Kalecik’e varıyoruz. Burada yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından Kalecik Kalesi’ne çıkıyoruz. (Aracımızdan ayrıldıktan sonra 20dk kadar rampa yukarı keyifli bir yürüyüş yapıyoruz.) Kalecik manzarasının keyfini çıkarıyor ve zirvedeki Atatürk Heykeli’ni fotoğraflıyoruz. Ayrıca bu noktadan Kurtuluş Savaşı sırasında kullanılan cephaneliğin olduğu kısmı da görebiliyoruz. Sonrasında yöresel ürünler ve cevizli Kalecik Çöreği almak için serbest zaman veriyoruz. Ardından 1485-1490 yıllarında Şehsuvar Bey adına yaptırılan Erken Dönem Osmanlı Mimarisi özellikleri taşıyan Şehsuvar (Saray) Cami’yi görüyoruz. Sonrasında ise meşhur Kalecik Karası Şarapları’nın yapım aşaması hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz ve tadına bakabileceğimiz küçük bir şarap fabrikasına gidiyoruz. Şarap tadımı ve alışverişinden sonra Atatürk’ün Şapka Devrimi’nden önce Kalecik’e uğradığı ve kahve içtiği konağı dışarıdan görüyoruz. Atatürk, şapka devrimi için yola çıkmış, ilk molayı Şükrü Ağa Konağı’nda vermiş ve şapkayla ilk kez burada görülmüştür. Buradaki kısa bir fotoğraf molasının ardından Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Gerekli molalar sonrasında akşam saatlerinde Ankara’da oluyoruz. Turumuzu Sezenler Sokak’ta noktalıyoruz. Bir başka Seyahat53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

HAREKET NOKTALARI
08:00 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
08:05 Milli Kütüphane Önü
08:15 Aşti Karşısı
08:25 Aydınlıkevler Ticaret Lisesi
ÖZEL NOTLAR
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir.
*Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
450 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
450 ₺
0 Yorum