GASTRONOMİ ŞEHİRLERİ TURU (GAZİANTEP HATAY ADANA) - Ramazan Bayramı

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

4 Gün

Tur Türü

RAMAZAN BAYRAMI TURLARI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı İle Ulaşım
Otellerde 2 Gece Oda+ Kahvaltı Konaklama
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar
Öğle Yemekleri
Akşam Yemekleri
Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1. GÜN: ANKARA- GAZİANTEP
Akşam saat 23:30’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünden Gaziantep’e hareket ediyoruz. Ankara dışından ve tur güzergahında bulunan şehirlerden turumuza katılım sağlayacak olan misafirlerimizin olması durumunda tur güzergahını değiştirmeyecek şekilde belirlenmiş noktalardan binecek misafirlerimizi de alarak Şereflikoçhisar, Aksaray üzerinden gerekli molalarla sabah saatlerinde Gaziantep’e ulaşıyoruz.
2.GÜN: GAZİANTEP- ZEUGMA MOZAİK - MUTFAK VE HAMAM MÜZESİ-BEY MAHALLESİ-TAHMİS KAHVESİ
Sabah erken saatlerde kahvaltımızı alacağımız restorana gidip güzel bir yöresel kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası gezimize Zeugma Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. ‘’Çingene Kız’’ adıyla bilinen meşhur mozaik de dahil eşsiz eserlerin mitolojik hikayeleri rehberimizin anlatımıyla kulağımızda yankılanırken görsel bir şölen yaşıyoruz. Gaziantep’in kültür mozaiği olan geçmişte Ermenilerin ve Müslümanların bir arada yaşadığı ve Atatürk’ün de nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi’nde geleneksel Gaziantep Evleri arasındaki tarihi atmosferdeki yürüyüşümüz sırasında Atatürk Anı Evi’ne ulaşıyoruz. Sonrasında UNESCO tarafından ‘Dünya Gastronomi Şehri'' ilan edilen ve lezzetin başkenti ünvanını fazlasıyla hakeden bu şehirde Mutfak Kültürü ve Hamam Müzesi’ni, Şahinbey Milli Mücadele Müzesi’ni geziyoruz. Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nda alışveriş ve geleneksel Gaziantep Mutfağı’nın lezzetlerinden tadacağımız öğle yemeğimizi almak üzere verilen serbest zamandan sonra 1635 yılından beri Gaziantep’te kahvenin en meşhur adresi olan Tahmis Kahvesi’nde güzel bir yorgunluk kahvesi molası veriyoruz. Bu keyifli saatlerin ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.
3. GÜN: SAMANDAĞ- ERMENİ KÖYÜ-TİTUS TÜNELİ BEŞİKLİ MAĞARA-HATAY UZUN ÇARŞI-HABİBİ NECCAR CAMİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Samandağ’ına hareket ediyoruz. Ermeni Köyü’ne gidiyoruz. Buradaki Ermeni Kilisesi’ni gezip bahçesinde satılan Ermeni Şarapları’nın tadına bakmak veya alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Titüs Tüneli, Beşikli Mağara ve antik dönem mezarları ile antik dönem kent kalıntılarının görülmesininin ardından Antakya Kent merkezine geçiyoruz. Geleneksel Antakya Mutfağı’nın tadına bakabileceğimiz öğle yemeğimizi aldıktan sonra şehir merkezindeki Uzun Çarşı’yı gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Antakya sokaklarında Rum- Protestan kiliseleri ve sinagoglarını (ziyarete açık olmamaları durumunda dışarıdan) görüp Anadolu’daki en eski cami olarak bilinen Habibi Neccar Cami’ye gidiyoruz. Bugünkü programımızı tamamlayıp konaklama için otelimize geçiyoruz.
4. GÜN: ST.PIERRE KİLİSESİ-ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ-ADANA-TAŞ KÖPRÜ- SABANCI CAMİ-ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hristiyanlığın ilk toplanma yerlerinden biri ve Hz. İsa’ya inananlara, ilk kez “Hristiyan” denildiği yer olarak bilinen St. Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Ardından dünyanın sayılı mozaik müzelerinden biri olarak kabul edilmiş olan Antakya Mozaik Müzesi’ndeki eserleri de bünyesinde barındıran, Antakya Bölgesi’ndeki arkeoloji buluntularının sergilendiği “Antakya Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz ve öğle yemeğinin ardından Çukurova’nın kalbi Adana’ya hareket ediyoruz. Seyhan Nehri ve Taşköprü, Sabancı Cami gezilerimizi tamamlayıp akşam yemeğimizde Adana’nın lezzetlerinin tadına baktıktan sonra Ankara’ya dönüş yoluna geçiyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından geç saatlerde Ankara’ya ulaşıyoruz.
Bir sonraki Seyahat53 turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

HAREKET NOKTALARI
23:30 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
23:35 Milli Kütüphane Önü
23:40 Armada Önü
23:50 Taurus AVM
00:15 Gölbaşı Çağdaş Market Önü
ÖZEL NOTLAR
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir.
*Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GECE YOLCULUĞU -
2. Gün

Gaziantep Safir Otel v.b. - https://www.gaziantepsafirotel.com/tr/
3. Gün

Jura Hotels Mavi Sürmeli Adana v.b. - https://www.mavisurmeli.com.tr/
4. Gün

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
12%
4.250 ₺ 3.700 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
4.250 ₺ 3.700 ₺
0 Yorum