EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2 Gün

Tur Türü

FESTİVAL TURLARI

Genel Bakış

Trakya' nın ve Romanların Hıdrellezi olarak bilinen Kakava Şenlikleri; her yıl 5 ve 6 Mayıs'ta şenliklerle kutlanmaktadır.

Hızır ve İlyas Peygamberlerin buluştuğu gün olarak kabul edilen baharın müjdeleyicisi Kakava Şenlikleri 5 Mayıs'da yakılan büyük Kakava Ateşi ile başlar.

Güzel dilekler tutularak ateşin üzerinden atlama ritüellerine Romanların neşeli müzikleri ve dansları da eşlik edince kutlamalar şenlik havasına bürünür. Bir yıl boyunca sabırsızlıkla beklenen bu güne siz de bizimle birlikte katılın...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı İle Yolculuk
1 Gece YP Konaklama (kahvaltı-akşam yemeği)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Yolculuk Sırasında Sıcak- Soğuk İkramlar
Milli Park Giriş Ücretleri
Öğle Yemekleri
Oteldeki Yemeklerde Alınan İçecekler
Minibar ve Diğer Ekstra Harcamalar
Müze, Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1.GÜN: ANKARA- EDİRNE
Akşam saat 22:30’da Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi önünde buluşarak Edirne’ye hareket ediyoruz.
2.GÜN: KIRKLARELİ YAYLA MAHALLESİ – ATATÜRK EVİ - EDİRNE KAKAVA ŞENLİKLERİ
Sabah saatlerinde Edirne’ye varıyoruz. Restoranımızda alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kırklareeli’ne hareket ediyoruz ve buradaki gezimize başlıyoruz. Kırklareli Müzesi, Hızırbey Cami ve Bedesteni, Yayla Mahallesi ve Atatürk Evi gezilerimiz sonrası Edirne’ye gidiyoruz. Kırkpınar Meydanı Saray içinde, baharın gelişinin müjdecisi, bereketin sembolü ve güzelliklerin paylaşılmasının simgesi olan KAKAVA Ateşi’nin yakılması ile başlayan, Edirne KAKAVA ŞENLİKLERİ’ ne katılıyoruz. Romanların baharın gelişini müzik, dans eşliğinde karşıladığı Kakava Şenlikleri’ne katılmak için serbest zaman veriyoruz. Yerli yabancı yüzlerce insanın dilek tutarak ateşin üstünden atladığı Roman danslarına eşlik ettiği bu keyifli ortama biz de katılıyoruz. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte aracımız ile buluşuyor akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
3.GÜN: EDİRNE – BALKAN ŞEHİTLİĞİ - SELİMİYE CAMİ – II. BEYAZİD KÜLLİYESİ SAĞLIK MÜZESİ-ARASTA ÇARŞISI-MERİÇ NEHRİ – KARAAĞAÇ – LOZAN ANITI - ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Edirne gezimize başlıyoruz. II Balkan Savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı askeri mimari örneği Balkan Savaşı Müzesi, Sırp Sındığı Savaşı Müzesi, Saray içi gezisi, Adalet Kasrı, Fatih ve Saray Köprüleri, Fatih Sultan Mehmet ve Cem Sultan'ın doğup hükümdarlık sürdükleri Edirne saray kalıntılarında ve Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Balkan Şehitliği, Hıdırlık Tabya 16.yy.da su sesi, müzik ve güzel kokularla akıl hastalarının tedavi edildiği ve 2004 yılında Avrupa Konseyi tarafından Avrupa müze ödülüne sahip II.Beyazid Külliyesi Sağlık Müzesi gezilerinin ardından Meşhur Tarihi Edirne Ciğercisi'de öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Mimar Sinan'ın ustalık eserimdir dediği Selimiye Cami ve Arasta Çarsısı gezilerinden sonra Edirne'nin ünlü Deva-i Misk Tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri Edirne'nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunları alma fırsatı için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Meriç Nehri kıyısında çay – kahve molası veriyoruz. Ardından Tarihi Meriç Köprüsü’nü fotoğraflayıp Karaağaç’a hareket ediyoruz. Tarihi Tren İstasyonu, Lozan Anıtı gezilerimizden sonra Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarımız eşliğinde Ankara’ya varıyoruz. Bir başka Seyahat 53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

HAREKET NOKTASI
22:30 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
22:35Milli Kütüphane Önü
22:40 Armada Önü
22:45 Ümitköy Köprüsü
22:50 Mesa Koru Karşısı (Anse Otoparkı)
23:20 Optimum AVM
ÖZEL NOTLAR
Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir. Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GECE YOLCULUĞU -
2. Gün

Margi Otel vb. - https://www.margiotel.com/
3. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
6%
3.750 ₺ 3.525 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
3.750 ₺ 3.525 ₺
0 Yorum