DOĞU ANADOLU BALIK GÖÇÜ TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

GAP-DOĞU ANADOLU TURLARI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ankara- Van Gidiş-Dönüş Uçak Biletleri
2 Gece YP Konaklama (kahvaltı-akşam yemeği)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Uçakta Kahvaltılık Atıştırmalık Sandviç – Meyve Suyu
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Milli Park Girişleri
Otopark Ücretleri
Sezenler Sokak – Esenboğa Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
Akdamar Adası Tekne
Nemrut Krater Gölü Transfer
Araç İçi İkramlar
Öğle Yemekleri
Minibar ve Otellerdeki Diğer Ekstra Harcamalar
Müze, Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1.GÜN: ANKARA-VAN- ÇAVUŞTEPE KALESİ-GEVAŞ-AKDAMAR ADASI-AKDAMAR ANIT MÜZESİ-EDREMİT SAHİLİ
Sabah saat Uçak saatine göre Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşarak, Esenboğa Havalimanı’na hareket ediyoruz. Ankara- Van Uçağı ile Van’a iniyoruz. Ferit Melen Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımız ve rehberimizle buluşuyoruz. İlk olarak Van Gölü manzarası eşliğinde Van’ın eşsiz lezzetlerine sahip yöresel kahvaltısıyla güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında Dünya’da Urartuca’yı konuşan 38 kişiden birisi olan Mehmet Kuşman eşliğinde bir Urartu Kalesi olan Çavuştepe Kalesi’ni geziyoruz. Sonrasında bizim için tutulmuş tekne ile üzerinde Kutsal Haç Kilisesi’nin bulunduğu Akdamar Adası’na geçiyoruz. Bin yüz yıllık geçmişe sahip Akdamar Anıt Müzesi’ni geziyoruz. Badem ağaçları arasında kahve ve çaylarımızı yudumluyoruz. Çaylar da yudumladıktan sonra yine aynı tekne ile karada bizi bekleyen aracımıza geçip Van’ın ilçelerinden Gevaş Sahili’nde bulunan bir restorandaArtos Dağı manzarası eşliğinde Van’a özgü olan İnci Kefalleri’ni tadıyoruz. Van Edremit Sahili’ni gezdikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
2.GÜN: TATVAN-NEMRUT KRATER GÖLÜ-AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI-ADİLCEVAZ- ZAL PAŞA CAMİ-İNCİ KEFALİ GÖÇÜ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Van’a iki saat uzaklıkta Bitlis’in ilçelerinden Tatvan’a geçiyoruz. Burada bulunan ve Türkiye’nin en büyük krater gölünün bulunduğu Nemrut Dağı’na bizim için ayarlanmış olan transit minibüslerle çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik Kaldera – Nemrut Krater Gölü gezisinden sonra Tatvan merkezde öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası yine Bitlis’in ilçelerinden açık hava müzesi gibi bizi karşılayacak olan Ahlat’a geçiyoruz. Sadece Anadolu’da değil Dünya’da da bilinen büyük İslam Mezarlığı olan Selçuklu Mezarlığı Alanı’nı ve o dönemlere ait kümbetleri (Anıt Mezar) geziyoruz. Sonrasında Bitlis’in bir diğer sahil ilçesi olan Adilcevaz’a geçiyoruz. Burada bulunan Osmanlı Eseri olan Zal Paşa Cami’yi gördükten sonra Van’ın Erciş ilçesine hareket ediyoruz. Burada Deliçay üzerinde Van Gölü’nde yaşayan endemik balık türü olan İnci Kefalleri’nin eşsiz göçünü izledikten sonra çay molası veriyoruz. Günün sonunda akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
3.GÜN: MURADİYE ŞELALESİ- VAN KEDİ EVİ- TUŞPA ANTİK KENTİ-URARTU MÜZESİ- ERMENİ VE URARTU GÜMÜŞ SANATI ATÖLYELERİ-RUS PAZARI-FERİT MELEN HAVAALANI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Van’ın ilçelerinden olan Muradiye’de bulunan kaynağını Tendürek Dağı’ndan alan Muradiye Şelalesi eşliğinde çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Sonrasında yine Van’a özgü endemik olan Van Kedileri’ni görmek için Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde bulunan Kedi Villası’na gidiyoruz. Urartuların başkenti Tuşpa Antik Kent gezisi ile programa devam ediyoruz. Van Kalesi karşısındaki büyük Urartu Müzesi’ni gezdikten sonra Van halkının 1915 yılına kadar yaşadıkları eski Van kentini ve burada bulunan Osmanlı Eserleri olan camileri geziyoruz. Ardından yine Van Kalesi yakınlarında olan ‘Arubani Sanatı’ olarak isimlendirilen Ermeni Savat Gümüş veUrartu Gümüş İşçiliği’nin devam ettirildiği atölyeyi geziyoruz. Belirtilen saatte toplanıp yöresel ürünlerin yer aldığı peynir, bal alışverişi için şehir merkezindeki Rus Pazarı için serbest zaman veriyoruz ardından Van Ferit Melen Havaalanı’na geçiyoruz. Ankara’ya uçuyoruz. Esenboğa Havaalanı’nda bizleri bekleyen aracımız ile Sezenler Sokak Atatürk Lisesi’ne transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bir sonraki Seyahat53 turunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz. (NOT: Tur tarihinde Van – Ankara Uçak Saatinin 22:00 olarak kalması durumunda Muradiye Şelalesi’ne gidilecektir.)

Temalar

Tarih ve Kültür
Macera
Aile ve Çocuklar
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Sıkça Sorulan Sorular

HAREKET NOKTALARI
Uçak Saatine Göre Sabah Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önünde Buluşma
ÖZEL NOTLAR
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir.
*Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

Ramada Van Otel vb. - https://ramadavan.com/
2. Gün

Ramada Van Otel vb. - https://ramadavan.com/
3. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
12%
8.000 ₺ 7.040 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
8.000 ₺ 7.040 ₺
0 Yorum