SİVRİHİSAR SAKARBAŞI TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

1Gün

Tur Türü

GÜNÜBİRLİK TURLAR

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı ile Ulaşım
Araçta Kahvaltılık Sandviç İkramı
Programdaki Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Millipark ve Otopark Ücretleri
Araç İçi Sıcak-Soğuk İkramlar
Öğle Yemeği
Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1.GÜN: SİVRİHİSAR-SAAT KULESİ-ERMENİ KİLİSESİ-SAKARBAŞI-SEYİD BATTAL GAZİ KÜLLİYESİ
Sabah saat 07:00’da Sıhhiye Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşup Sivrihisar’a hareket ediyoruz. Araç içi kahvaltılık sandviç ve içecek ikramımız eşliğinde gerekli molalılarımız sonunda Eskişehir’in ilçesi Sivrihisar’a varıyoruz. Bu şirin ilçede turumuza başlıyoruz. Sivrihisar’ın simgesi Saat Kulesi ve Selçuklu Dönemi eserlerinden Anadolu’daki ahşap direkli camilerin en büyüğü olan Sivrihisar Ulucami’yi görüyoruz. 67 adet ahşap sütunu ile zamana meydan okumakta olan ulucami, Sivrihisar Belediyesi’nin 2015 yılında yapmış olduğu başvuru sonucunda alınan kararla UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne eklenmiştir. Sonrasında Sivrihisarlı heykeltıraşa ait eserlerin sergilendiği Türkiye’nin ilk Açık Hava Heykel Müzesi’ni görüyoruz. Hemen yanında bulunan Ermeni Kilisesi (Surp Yerrortutyun) de burada göreceğimiz yerler arasında. (Kapısının kilitli olması durumunda dışarıdan görüyoruz.) Sivrihisar’ın eski evlerinin bulunduğu sokaklarının da gezilmesinden sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Sakarya Nehri’nin çıkış noktası olan ve ‘’Sakarbaşı’’ olarak adlandırılan bölgede çevrenin gezilmesi için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşarak Anadolu’nun halk efsanelerinde adı geçen uzun yıllar Bizans’a karşı savaşmış ünlü halk kahramanı Seyid Battal Gazi’nin Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ankara'ya doğru yola çıkıyoruz. Gerekli molalar sonrasında akşam geç saatlerde Ankara’da oluyoruz. Turumuzu Sezenler Sokak’ta noktalıyoruz. Bir başka Seyahat 53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Süresi

Günübirlik

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
*07.00 Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
*07.05 Milli Kütüphane Önü
*07.10 Armada Önü
*07.20 Taurus Avm Önü
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Tur kayıtları sırasında misafirlerimizin HES Kodları ve Aşı Kartları alınacaktır. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
*Tur aracının içerisinde kolonya veya dezenfektan, maske bulundurulacaktır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*06 Eylül 2021 tarihi itibari ile 2 aşısını olmayan kişiler şehirler arası seyahat edebilmek için seyahat saatinden önceki 48 saat içinde negatif PCR test sonucu ibraz etmekle yükümlüdür. Turlara katılacak misafirlerimiz eğer 1.aşılarını olmuş ve 2.aşı tarihleri gelmemiş ise yine 48 saat öncesine kadar yapılmış negatif PCR test sonucuna sahip olmak zorundadır. Aşı olmuş misafirlerimizin Aşı Kartlarını göstermeleri gerekmektedir. Tur başlamadan önce belgelerin acente görevlilerimize ulaştırılmaması durumunda doğabilecek hak kayıplarından şirketimiz sorumlu değildir. (PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir.)
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
420 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
420 ₺
0 Yorum