SİNOP ERFELEK ŞELALELERİ TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3Gün

Tur Türü

HAFTASONU TURLARI

Grup boyutu

46 kişiler

Genel Bakış

Seyahat53'ten Ankara Çıkışlı Sinop Erfelek Şelaleleri Kastamonu Turu; Sinop'un küçük ve şirin ilçesi Erfelek'te Kayalardan dökülen buz gibi suları görmek,o güzelliği ayaklarımızda hissetmek ve yöresel yemeklerin tadına bakıp keyif almak adına düzenlenmiş bir programdır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Otobüsü İle Yolculuk
1 Gece YP Konaklama
2 Kahvaltı (İlk Gün Tesiste)
1 Akşam Yemeği
Araç İçi Sıcak-Soğuk İkramlar
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Zorunlu Seyahat Sigortası
Otelde Yemekler Yanında Alınan İçecekler
Tekne Turu
Minibar ve Extra Harcamalar
Öğle Yemekleri
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Programı

1. GÜN: ANKARA-ERFELEK (GECE YOLCULUĞU)
Gece saat 23.59'da Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşarak Sinop'a hareket ediyoruz.
2. GÜN:ERFELEK TATLICA TAKIM ŞELALELERİ-AKLİMAN-HAMSİLOS KOYU
Sabahın erken saatlerinde tesiste alacağımız kahvaltımızın ardından Erfelek'e varıyoruz. Buradan birbirinden güzel 28 şelaleden oluşan Erfelek Tatlıca Şelaleleri 'ne hareket ediyoruz. (Yanınızda ayakkabılarınızın ve kıyafetlerinizin ıslanma ihtimaline karşı plastik ayakkabı ve yedek kıyafet getirmenizi öneriyoruz.) Tatlıca Takım Şelaleleri'nden bir kaçını kapsayan gezimizin ardından yöresel öğle yemeği için bir mola veriyoruz. Yemek sonrası Akliman Mevkii'nden geçerek Karadeniz'in sayısız güzelliklerinden yalnızca bir tanesi olan ve coğrafi oluşumu bakımından ülkemizde eşi benzeri olmayan Hamsilos Fiyordu'na gidiyoruz. Bu eşsiz manzarada fotoğraf molası sonrası istikametimizi Sinop'a çeviriyoruz. Sinop Merkezi'nde alışveriş için bir mola veriyoruz. Ulucami gezimizin ardından kısa bir tekne turu sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
3. GÜN: SİNOP-KASTAMONU-ANKARA
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası 'Tatar Ramazan', 'Uçurtmayı Vurmasınlar' gibi çok sayıda tanınmış filme set olmuş Tarihi Sinop Cezaevi'ni ziyaret ediyoruz, burada yaşayacağımız duygusal ve etkileyici atmosferin ardından, Karadeniz'in bu güzel ve en mutlu şehrine veda edip dönüş yoluna koyuluyoruz. Yolda Taşköprü'de sarımsak alışverişi için kısa bir mola sonrası rotamızı Kastamonu'ya çeviriyoruz. Atatürk'ün Şapka Devrimi'ni açıkladığı Valilik önünden Mehmet Akif Ersoy'un Kastamonu Halkı'na seslendiği Nasrullah Cami'ye kadar yürüyor ve bu noktada alışveriş ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Milli Mücadele yıllarında ordudan maddi ve manevi desteğini esirgememiş olan, Şerife Bacılar gibi destanlaşan Anadolu Kadınları'na ev sahipliği yapmış olan Kastamonu'daki gezimizi tamamlayıp yine Valilik önünde buluşuyoruz ve Ankara'ya hareket etmek üzere aracımıza geçiyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından Sezenler Sokak'da bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Konaklama Otelleri

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
0 ₺
0 Yorum