GAP GÜNBATIMI TURU (UÇAKLI)(2023 TUR FİYATLARI VE TARİHLERİMİZ ÇOK YAKINDA AÇIKLANACAKTIR!)

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

5Gün

Tur Türü

UÇAKLI TUR

Grup boyutu

15 kişiler

Genel Bakış

Neden Gitmelisiniz?

Otobüs ile gidemem diyenlere, uçaklı ve konforlu bir seyahat seçeneği sunuyoruz. Üstelik Ankara Esenboğa Havalimanı transferlerinizi de biz yapıyoruz.  Size sadece; Halfeti’de tekne turu yapmak, Harran’da yöresel kıyafetlerle fotoğraf çektirmek, Midyat’ta gümüşçüleri gezmek, Diyarbakır ve Antep’te yöresel tatları tatmak kalıyor. Mutlu ve keyif dolu anılarla döndüğünüzde dostlarınıza anlatacağınız ve tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz bir program sunuyoruz. Sağlık için gez, Gezmek için yaşa, çünkü HAYAT GEZİNCE GÜZEL.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Otellerde 3 Gece YP Konaklama (kahvaltı – akşam yemeği)
Urfa’da 1 Gece OK Konaklama (kahvaltı)
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Gidiş-Dönüş Anadolu Jet Uçak Biletleri (Ankara- Urfa, Gaziantep- Ankara)
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Sezenler Sokak- Esenboğa Gidiş-Dönüş Transferleri
Programdaki Çevre Gezileri
Nemrut Dağı’na Minibüs ile Transferler
Yolculuk Sırasında Soğuk İçecek İkramı
Bölge Transfer Aracı
Halfeti Tekne Turu
Urfa’da Yemekli Sıra Gecesi
Öğle Yemekleri
Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler
Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1.GÜN: BİRECİK KELAYNAK KUŞLARI-HALFETİ-TEKNE TURU-RUMKALE-SAVAŞANLAR KÖYÜ- HARRAN EVLERİ-ŞANLIURFA- BALIKLI GÖL- SIRA GECESİ
Sabah uçak saatimize göre Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önü’nden hareket ediyoruz. Ankara Esenboğa Havalimanı’na transfer oluyoruz. Anadolu Jet’in sabah saatlerindeki Ankara- Urfa uçuşu sonrası Havaalanında bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz. İlk olarak Birecik’e hareket ediyoruz. Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı alanın görülmesinden sonra tekne turu için Fırat Nehri Suları altında kalan ve ülkemizde ‘’Cittaslow’’ ünvanı almış şehirlerden biri olan, siyah güllerin diyarı Halfeti’ye gidiyoruz. Rumkale, Savaşanlar Köyü gibi belli başlı alanları kapsayan tekne turumuz sonrası tarihi eserleri ve ters fincan evleriyle ünlü Harran’a gidiyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıp ilk Üniversite, Ulu Cami, İç Kale ve Surları görüyoruz. (Dileyen misafirlerimiz örnek evin içerisinde yöresel kıyafetlerle fotoğraf çektirebilirler.) Sonrasında peygamberler şehri Urfa’daki gezimize gizemli ve efsanevi Balıklıgöl, (Halil-ür Rahman Gölü) İbrahim Peygamber Mahali'ni ve Balıklıgöl’ün bitişiğindeki Aynzeliha Gölü ile devam ediyoruz. Tarihi Urfa Bedesteni’nde ve meşhur Gümrük Han’da alışveriş ve çay-kahve için serbest zaman verip dinlenmek ve hazırlanmak üzere otelimize gidiyoruz. ‘’Urfa’ya gelip de sıra gecesine gitmeden olmaz’’ diyerek misafirlerimizle kültürün önemli bir unsuru olan Yemekli Sıra Gecesi’nde doyasıya eğleniyoruz.
2.GÜN: GÖBEKLİTEPE-DEYRULZAFARAN MANASTIRI-ABBARALAR-KASIMIYE MEDRESESİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından insanlık tarihi adına şimdiye kadar bildiğimiz tüm bilgileri tekrar gözden geçirmemize sebep olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe'yi geziyoruz. Buradan Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’de öğle yemeğimizi alıyoruz ve "Gecesi gerdanlık gündüzü seyranlık" Mezopotamya’nın incisi Mardin gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Süryani Kilisesi’nin önemli merkezlerinden biri olarak dünyaca bilinen ve adını safran bitkisinden alan Deyrulzafaran Manastır’ı oluyor. Ardından Kasımiye Medresesi’ni gezip buradan ayrılmadan önce uçsuz bucaksız Mezopotamya manzarasına karşı bir fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyoruz. Sonrasında Mardin gezimize devam ediyoruz. Mardin şehir merkezinde muhteşem taş binaların ve dar sokakların arasında yürüyüş yaparak Ulu Cami, Postane Binası (Şatana Evi) ve Hatuniye Medresesi Mardin kent kültürünün önemli bir unsuru olan Abbaralar’ ı görüyoruz. Belirtilen saatte buluşup akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
3.GÜN: MİDYAT-TELKÂRİ-HASANKEYF-DÖRT AYAKLI MİNARE- ON GÖZLÜ KÖPRÜ- CAHİT SITKI TARANCI EVİ-DİYARBAKIR ULU CAMİ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Tur Abdin Bölgesi’nin bir diğer önemli kenti Midyat’a hareket ediyoruz. Bu etkileyici kentteki ziyaret noktamız ‘Sıla ‘dizisi ile hafızalarda yer etmiş olan Midyat Konuk Evi oluyor. Taş konağı gezip terasında Midyat manzarasını seyrettikten sonra yöreye ait gümüş işleme sanatı ‘Telkâri’ alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte buluşup Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Baraj gölü suları altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya olan Antik Kent Hasankeyf’in görülmesinin ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz. (NOT: Turun düzenlendiği tarihte Hasankeyf’in sular altında kalması durumunda tur programı bölgedeki mevcut koşullara göre gerçekleştirilecektir.) 72 kuleli ve 6 kilometre uzunluğu ile dünyanın en uzun surları olarak geçen ve şehri çevreleyen Diyarbakır Surlarını (Keçi Burcu) ve Mardin Kapısı’nı, Gazi Köşkü’nü ve Dicle Nehri üzerindeki On Gözlü Köprü’yü görerek şehre giriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Diyarbakır’da aldıktan sonra Anadolu’nun en eski camilerinden olan ve İslam aleminin 5. Harem-i Şerifi olarak kabul edilen Diyarbakır Ulucami'yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında yürüyerek Anadolu’da tek olma özelliğine sahip Dört Ayaklı Minare’yi, Otuz Beş Yaş şiiriyle tanıdığımız Cahit Sıtkı Tarancı Evi’ni ve Tarihi Hasan Paşa Hanı’nı görüyoruz. Bu keyifli günün sonrasında akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.
4.GÜN: ATATÜRK BARAJI – ADIYAMAN- CENDERE KÖPRÜSÜ-DEV HEYKELLER-NEMRUT GÜN BATIMI
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Bozova üzerinden dünyanın 6. Büyük ve Türkiye'nin En Büyük Barajı olan Atatürk Barajı'na ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz serbest zaman sonrasında Adıyaman’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra Nemrut Dağı’na çıkış için hareket ediyoruz. Nemrut Dağı Milli Parkı içinde Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Nemrut Dağı yamaçlarında kutsal alanlar, Dev Heykellerin görülmesinin ardından dağda dillere destan olan muhteşem Gün Batımını izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. (NOT: Ortalama 2150 mt. rakımdaki tümülüse ulaşmak için gidiş-dönüş 700 mt. kadar mesafenin yürüyerek kat edilmesi gerekmektedir. Mevsim fark etmeksizin bu yükseklikte havanın soğuk olacağı düşünülerek tedbirli olunması önerilir.)
5.GÜN: GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-BEY MAHALLESİ- GAZİANTEP HAVALİMANI- ANKARA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz. Zeugma Mozaik Müzesi’nde, ‘’Çingene Kız’’ adıyla bilinen meşhur mozaik de dahil eşsiz eserlerin mitolojik hikayeleri rehberimizin anlatımıyla kulağımızda yankılanırken görsel bir şölen yaşıyoruz. Geleneksel Gaziantep Mutfağı’nın lezzetlerinden tadacağımız öğle yemeğimizi almak üzere verilen serbest zamandan sonra Gaziantep’in kültür mozaiği olan geçmişte Ermenilerin ve Müslümanların bir arada yaşadığı ve Atatürk’ün de nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi’nde geleneksel Gaziantep Evleri arasında tarihi atmosferdeki yürüyüşümüz sırasında adeta tarih fısıldayan çeşitli yapıların arasından Atatürk Anı Evi’ne ulaşıyoruz. Sonrasında 1635 yılından beri Gaziantep’te kahvenin en meşhur adresi olan Tahmis Kahvesi’nde güzel bir yorgunluk kahvesi molası veriyoruz. Sonrasında Tarihi Bakırcılar Çarşılarının gezilmesi (Sedef Kakma Atölyelerinden birini ziyaret) ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu keyifli günün ardından Gaziantep Havalimanı’na gidiyoruz. Ankara uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bizi bekleyen transfer aracımıza geçip Sezenler Sokak’a transfer oluyoruz. Bir başka Seyahat53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür
Eğlence
Aile ve Çocuklar
Lüks ve Konfor

Tur Süresi

3 Gece

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Sıkça Sorulan Sorular

Hareket Noktaları
• Sezenler Sokak Atatürk Lisesi Önü
• Ankara Esenboğa Havalimanı
Özel Notlar
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Tur kayıtları sırasında PCR TEST, HES KODU vb. gibi uygulamalarda tur tarihinde İçişleri Bakanlığı’nın güncel genelgesine göre hareket edilecektir. Tur aracının içerisinde kolonya, maske bulundurulacaktır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Turlarımız paket tur olup tur esnasında kullanılmayan ulaşım, transfer, konaklama, çevre gezileri, yemek vb. gibi hakların iadesi gerçekleştirilmez.
*Fiyatlarımız kesin kayıt esnasında sabitlenir. Acentemiz, kesin tarihine kadar fiyatlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Turlarımızda kademeli fiyat uygulaması mevcuttur. Doluluk oranına göre fiyatlar değişmektedir.
*Zorunlu Seyahat Sigortası; acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsamaktadır. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır. İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.
*Otellerden ayrılış saatleri ve Tur Programında meydana gelebilecek değişiklikler Rehber tarafından ayarlanacaktır.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Otellerde yapılacak 3 kişilik konaklamalarda her otelde 3 ayrı yatak verilememektedir. Genel olarak 3 kişilik odalarda 1 büyük yatak ve 1 ek yatak organize edilmektedir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir. 1 yetişkin yanında çocuk indirimi uygulanmamaktadır ve iki yetişkin olarak hesaplanmaktadır. Bildirilen çocuk yaşlarının doğruluğu ve yanlışlık durumunda oluşabilecek ücret farklılıkları misafirin sorumluluğundadır.
*Bu turumuzda müze gişelerinde uzun bilet sıralarının oluşması sebebiyle tur başlangıç tarihinden önce Müzekart+ almanızı tavsiye ederiz. Müzekart+ satış noktalarını https://www.muze.gov.tr sitesinden görebilir ve online olarak Müzekart+ satın alabilirsiniz. MüzeKart ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Milli Saraylar'a bağlı 300’den fazla müze ve örenyerini bir yıl boyunca sınırsız ziyaret edebilirsiniz. (Belediyelere ve özel idareye bağlı müzelerde geçerli değildir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

Nevali Otel vb. - https://nevalihotel.com/
2. Gün

Falaylar Suit Hotel vb. - https://www.falaylarsuithotel.com/
3. Gün

Diyarbakır Anemon Otel v.b. (alkollü içecek var) - https://www.anemonhotels.com/otel-diyarbakir/anemon-diyarbakir.aspx
4. Gün

Grand İsias Hotel (alkollü içecek yok) - https://www.grandisias.com/restaurants-tr.php
5. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
0 ₺
0 Yorum