BUTİK MARDİN TURU - 1 Mayıs

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

1 MAYIS TURLARI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri (Ankara- Diyarbakır- Ankara)
Özel Tur Aracı İle Ulaşım
Otellerde 2 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı- Akşam Yemeği)
Sandviç – Meyve Suyu (Uçakta Atıştırmak İçin)
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Milli Park Otopark Girişleri
Sezenler Sokak – Esenboğa Havalimanı Gidiş- Dönüş Transferleri
Öğle Yemekleri
Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar
Mardin’de Gece Eğlencesi

Tur Programı

1.GÜN: DİYARBAKIR HAVALİMANI – MARDİN – KIRKLAR KİLİSESİ- MARDİN YAŞAYAN MÜZE
Sabah uçak saatimize göre Sezenler Sokak Atatürk Lisesi önünde buluşup Esenboğa Havaalanı’na hareket ediyoruz. Havaalanında check-in işlemlerimizi bireysel olarak gerçekleştirip Anadolu Jet’in Ankara – Diyarbakır Uçuşu ile Diyarbakır Havalimanı’na iniş yapıyoruz. Diyarbakır Havaalanı’nda bizi karşılayacak olan aracımız ile buluşup Mardin’e ortalama 1 saatlik yolculuğun ardından ulaşıyoruz. Mardin'de kahvaltımızı aldıktan sonra diller ve dinler kenti, gündüzü seyranlik gecesi gerdanlık, masal sehir Mardin'in en güzel eserlerinden biri olan Kasimiye Medresesi’ne gidiyoruz.. Çekeceğimiz muhteşem fotoğraflar ile Mardin hatıraları biriktirmeye başlıyoruz. Ardından Eski Mardin sokaklarında zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Sokaklar aralarında geçişleri sağlayan Mardin abbaralarını, Mardin'e özgü taş işleme sanatıyla yapılmış evleri, konakları, sanat evlerini ancak eşeklerin temizlik yapabildiği dar ama her biri ayrı doğal stüdyo olan sokakları görerek, fotoğraf çekerek serbest yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüz esnasında rehberimizin panoramik olarak anlatımlarıyla birlikte Kırklar Kilisesi, Mardin sivil mimari örnekleri hakkında bilgiler alıyoruz. Sonrasında Mardin'e özgü kahve, badem şekeri ve bölgeye özgü diğer kuruyemişleri tadıyoruz. (Alışveriş için bugün veya önümüzdeki günlerde zamanımız olacak.) Süryani bileklikleri, gümüş telkâri ürünleri, Süryani şarabı, Süryani çörekleri, doğal sabunlar, baharatlar, Mardin kolonyaları vb. Mardin'den dönmeden alınacaklar arasında geliyor. Tarihi Mardin çarşıları arasından yürüyerek rotamızı Mardin Ulu Cami’ye çeviriyoruz. Sonrasında Mezopotamya Ovası/denizi manzaralı çay/kahve molası veriyoruz. Ardından Mardin'in Mimar Sinan’ı olarak kabul edilen Mimar Serkis Lole'nin en güzel eserlerinden biri olan Tarihi Kız Meslek Lisesi ve Taç Kapısı’nı görüyoruz. Bir sonraki durağımız Mardin Kalesi’nin hemen altında bulunan Zinciriye Medresesi oluyor. Emin olun medresenin teras katında göreceğiniz manzara her şeye değecek.. Ve sırada Mardin Yaşayan Müze ziyaretimiz var. Her odasında ayrı bir Mardin kültürünün işlendiği, canlı performanslarla izleyebileceğiniz (Reyhani Oyunu, Erbane Dinletisi, Bakır İşleme, Telkari Odası ,Badem Şekeri yapılışı gibi…) bir kültür evi burası… Hatta isteyen kurşun bile dokturebilir ☺️ (Performanslarin ücretleri ekstradır.) Tarihi PTT Binası , Sahtana Konağı, Kedi Sokağı’nı panoramik olarak gördükten sonra kalacak olduğumuz otele check-inimizi yaptırıyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeğimizin ardından dileyen misafirlerimizle belirtilen saatte lobide buluşup eğlenceli, müzikli alkollü/alkolsüz (ekstra) bir mekâna gidip Reyhani Gecesi vb. eğlenceli bir Mardin gecesi yaşayabiliriz. Konaklama Mardin’deki otelimizde.
2.GÜN: DEYRÜLZAFARAN MANASTIRI- DARA ANTİK KENTİ-NUSAYBİN-BEYAZSU-EZİDİ KÖYÜ-MİDYAT
Otelimizde alacağımız kahvaltı ardından bugünkü ilk durağımız Deyrulzafaran Manastırı oluyor. Mardin Metropolit’inin de yaşadığı Süryani cemaati için önemli bir yer olan Safran kokulu bu güzel manastırı geziyoruz. Safran çaylarımızı içtikten sonra sıradaki rotamız bölgenin en büyük antik kenti doğunun Efes' i olarak kabul edilen Dara Antik Kenti oluyor. Dara Antik Kenti’nin ana bölümlerinden biri olan Nekropol alanını gezdikten sonra köy içinde kısa bir yürüyüş ile halk arasında zindan olarak tabir edilen sarnıça gidiyoruz. Ardından yine kısa bir yolculukla Suriye sınırındaki Mardin'in en güzel ilçelerinden biri olan Nusaybin'de öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Suriye’nin sıfır noktasında bulunan Dünya’nın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Nusaybin Okulu /Mor Yakup Kilisesi ve yanında bulunan Zeynel Abidin Cami’yi ziyaret ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası bölgenin doğal güzelliklerinden biri olan Beyazsu Vadisi’ne ulaşıyoruz. Serin suları ve ortamıyla burada vereceğimiz çay/kahve molamızın ardından şimdiki istikametimiz bölgede yaşayan Ezidilere ait bir köy olan Kiwex (Mağara) köyü oluyor. Ardından ülkemiz topraklarındaki Süryani cemaatinin en büyük manastırı olan Turabdin Metropoliti’nin de yaşadığı Mor Gabriel Manastırı (Deyrulumur Manastırı’na) gidiyoruz. Ve sıradaki noktamız Mardin'in en güzel ilçesi olan Midyat oluyor. Midyat’ta ilk olarak dizilere (Sıla, Hükümet Kadın, Hercai vb. ) ev sahipliği yapan sivil mimari örneklerinin en güzellerinden biri olan Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Midyat mağaralarını ve Gelüşke Hanı’nı gördükten sonra çay/kahve ve serbest zaman/alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında Mardin’deki otelimize gidiyoruz.
3.GÜN: ZERZEVAN KALESİ- DİYARBAKIR HASAN PAŞA HANI-AHMED ARİF EVİ- DİYARBAKIR HAVAALANI
Otelimizden kahvaltı sonrasında valizlerimizle birlikte çıkış yaptıktan sonra ilk güzergâhımız bir sınır garnizon kalesi olan Zerzevan Kalesi oluyor. Günümüzde Unesco Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Zerzevan ziyaretimiz sonrasında istikametimiz Diyarbakır oluyor. İlk olarak türkülere konu Dicle Nehri üzerinde bulunan On Gözlü Köprü manzarasına nazır sabah kahvemizi/çayımızı alıyoruz. Ardından yaklaşık 5.800 metre uzunluğuyla Çin Seddi’nden sonra dünyanın hala ayakta olan en uzun surları olan Diyarbakır surlarının tarihini rehberimizden dinleyip meşhur Hevsel Bahçeleri’ni gözlemledikten sonra İç kaledeki müzeleri, St.George Kilisesi ve Hz.Suleyman ve 27 sahabe türbesini ziyaret ediyoruz. Buradan kısa bir yürüyüş ile meşhur Diyarbakır Ciğeri’ni ve Burma Kadayıfı’nı yiyebileceğimiz bir mekanda öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada Diyarbakır Ulu Cami, Ahmed Arif Evi, Hasan Paşa Hanı, Dört Ayaklı Minare, Sülüklü Han, Meryem Ana Kilisesigibi önemli eserler yemekten sonraki ziyaret noktalarımızdan bazıları oluyor. Yöreye özgü en farklı özelliklerden, yaşayan kültürlerden biri olan Dengbejlik Sanatı’nı dinlemek için Dengbej Evi’ne gidiyoruz. Diyarbakır çarşılarında alışveriş ve serbest zaman ardından dönüş yolculuğu için uçak saatimize göre Diyarbakır Havalimanı’na doğru hareket ediyoruz. Biriktirmiş olduğumuz güzel hatıraların ardından Ankara’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Esenboğa Havalimanı’nda bizi bekleyen transfer aracımızla buluşup Sezenler Sokak transferimizi gerçekleştiriyoruz.
Bir sonraki Seyahat53 turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Tarih ve Kültür

Tur Süresi

2 Gece

Ulaşım Tipi

Uçaklı

Sıkça Sorulan Sorular

HAREKET NOKTALARI
Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi Önü
ÖZEL NOTLAR
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir.
*Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

Artuklu Kervansarayı Butik Otel v.b. - http://www.artuklu.com/
2. Gün

Artuklu Kervansarayı Butik Otel v.b. - http://www.artuklu.com/
3. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
12%
8.000 ₺ 7.040 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
8.000 ₺ 7.040 ₺
0 Yorum