ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

3 Gün

Tur Türü

FESTİVAL TURLARI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı İle Ulaşım
İzmir 1 Gece Oda+ Kahvaltı Konaklama
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar
Öğle Yemekleri
Akşam Yemekleri
Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1. GÜN: ANKARA-ÇEŞME
Akşam saat 23:00’da Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi önünde buluşuyoruz. Alaçatı Ot Festivali’ne ve muhteşem bir program geçireceğimiz turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz.
2.GÜN: ÇEŞME-ALAÇATI OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ
Sabah saatlerinde Çeşme’ye varıyoruz. İlk olarak restoranda kahvaltımızı alıyoruz. Sonrasında Çeşme Kalesi ile gezimize başlıyoruz. Ardından Alaçatı’ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin ışığında yola çıkan Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek Alaçatı Ot Festivali’ne katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. Yörenin ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından Altın ödüllü “ En fazla Ot Çeşidini toplama ve En güzel Otlu Yemeği Pişirme” yarışmasını izleyeceğiz. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum Mimarisi ile Osmanlı Mimarisi’nin birleştiği sokaklarda, kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Rehberimizin belirleyeceği yer ve saatte buluşup konaklama için otelimize hareket ediyoruz.
3.GÜN: URLA-İZMİR-ANKARA
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Urla’ya hareket ediyoruz. Ünlü şair, oyun roman yazarı Necati Cumalı’nın Evi’ni ziyaret ediyoruz. Evin yakınında yer alan Yorgo Seferis’in doğduğu Evi panoramik görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası otantikliğini bir nebze kaybetmemiş olan bir nevi ‘Sanat Sokağı’ haline gelen Zafer Caddesi’nde yürüyüş ardından Tanju Okan anısına yapılmış ve içinde heykeli barındıran Tanju Okan Parkı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında, İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir Konak Meydanı’ndan panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağı’nı görerek, Tarihi Asansör ve bir döneme sesiyle, filmleriyle damgasını vurmuş Dario Moreno’nun evinin de bulunduğu Dario Moreno Sokağı’na ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada verilen serbest zamanda asansörle yukarıya çıkabilirler ve İzmir’in doyumsuz manzarasını seyredebilirler. Ardından vereceğimiz serbest zaman ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalar ile birlikte Ankara’ya varıyoruz.
Bir Sonraki Seyahat53 turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Macera
Eğlence
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama

Tur Süresi

1 Gece

Ulaşım Tipi

Otobüslü

Sıkça Sorulan Sorular

HAREKET NOKTALARI
23:00 Sıhhiye Sezenler Sok. (Atatürk Lisesi Önü)
23:05 Milli Kütüphane (Eskişehir Yönü)
23:10 Armada Avm Önü
23:15 Ümitköy Köprüsü
23:35 Mesa Koru Karşısı (Anse Otoparkı)
ÖZEL NOTLAR
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir.Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda ,acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir.
*Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GECE YOLCULUĞU -
3. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
7%
2.850 ₺ 2.625 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
2.850 ₺ 2.625 ₺
0 Yorum