ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Süre

2 Gün

Tur Türü

FESTİVAL TURLARI

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Tur Aracı İle Ulaşım
1 Gece Y.P Konaklama (Kahvaltı- Akşam Yemeği)
İlk Gün Tesiste Kahvaltı
Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Programdaki Çevre Gezileri
Yolculuk Sırasında Sıcak-Soğuk İkramlar
Öğle Yemekleri
Otelde Minibar Kullanımı ve Extra İçecekler
Şahsi Harcamalar
Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
Dahil Olan Hizmetlerde Belirtilmeyen Tüm Harcamalar

Tur Programı

1. GÜN: ANKARA-ADANA
Akşam saat 23:00’da Sıhhiye Sezenler Atatürk Lisesi önünde buluşuyoruz. Uluslararası Adana Portakal Çiçeği Karnavalı’nda muhteşem bir program geçireceğimiz turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz.
2.GÜN: ADANA-TAŞKÖPRÜ- SİNEMA MÜZESİ-ATATÜRK EVİ-SABANCI CAMİ-PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI
Sabah erken saatlerde Adana’da oluyoruz. Kahvaltı sonrasında, ilk olarak Çukurova’nın ortasında yer alan ve Seyhan Nehri’nin bereketli sularıyla beslenen Adana şehir turumuza başlıyoruz. Meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Cami’yi fotoğraflıyoruz. Burada Sinema Müzesi ve Atatürk Evi, Büyük Saat Kulesi gezilerimiz sonrasında Nisan ayında ne üşüten ne terleten tatlı bir havası olan Adana’nın mis gibi portakal kokulu sokaklarına kendimizi bırakıp bu yıl 11. kez düzenlenecek olan Uluslararası Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalının arasına karışıyoruz. Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip konser, sergi, gösterileri ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimizi çekecek olan Adana Portakal Çiçeği Festivali’nde gün boyu keyifli dakikalar geçiriyor ve eğlenceden mahrum kalmıyoruz. Ardından rehberimizin belirlediği yer ve saatte akşam buluşup akşam yemeği ve konaklama için otelimize gidiyoruz. (Not: Yemekten sonra dileyen misafirlerimiz gece dışarıya çıkıp festival coşkusuna devam edebilirler.)
3. GÜN: TARSUS- YEDİ UYURLAR MAĞARASI- AZİZ PAUL KUYUSU- KIRKKAŞIK BEDESTENİ-MERSİN -ANKARA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında, Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi’nde şelale manzarasını seyrederek çay, kahve keyfi molası veriyoruz. Sonrasında ise gezimize çok zengin tarihi ve kültürel zenginliğe sahip olan Tarsus’da; bütün dinler tarafından kutsal sayılan Eshab-ı Key Mağarası (Yedi Uyurlar) ile devam ediyoruz. Şehir içindeki Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Cami (Hz Danyal Peygamber Makamı) ‘nı görüyoruz. Ardından Beyaz Çarşı (Kırkkaşık Bedestesi’nde) serbest zaman veriyoruz. Orijinali onarılarak gezilmeye uygun hale getirilmiş Nusret Mayın Gemisi, St. Paul Kuyusu ve Tarsus Evleri’ni görüyoruz. Cezerye ve diğer yöresel alışverişler için serbest zamanın ardından Ankara’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bu keyifli turun ardından bir başka Seyahat 53 turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Temalar

Macera
Eğlence
Yiyecek ve İçecek
Otel ve Konaklama
Ulaşım ve Transfer

Tur Süresi

1 Gece

Sıkça Sorulan Sorular

HAREKET NOKTALARI
23:00 Sıhhiye Sezenler Sok. (Atatürk Lisesi Önü)
23:05 Milli Kütüphane (Eskişehir Yönü)
23:10 Armada Avm Önü
23:20 Taurus AVM Önü
ÖZEL NOTLAR
ÖZEL NOTLAR
*Turlarımız karayolu ile 1300 km mesafe kat eden bölgelere 28 kişi ve üzeri sayıyı geçmesi durumunda otobüs ile seyahat edecektir. Karayolu ile 1300 km ve altı bölgelere; 28-46 kişi aralığında (yol otobüse uygun olması şartı ile) otobüs,20-28 kişi aralığında (yol Midibüse uygun olması şartı ile) midibüs,10-19 kişi aralığında minibüs ile seyahat edecektir. Belirtilen sayıların oluşmaması durumunda, acentemiz turu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumun tur hareket etmeden önce misafirlere mesaj, sms yada telefonla bilgisi verilir.

*Hareket saati baz alınarak haftalık turlarımız için (5 gün ve üzeri konaklamalı) 5 gün, Yarı haftalık turlarımız için (3 veya 4 gece konaklamalı) 4 gün, Haftasonu turlarımız için (bir veya iki gece konaklamalı) 2 gün ve Günübirlik turlarımız için (konaklamasız) 18 saat önce misafirlere mesaj, sms yada telefon yoluyla iptal bilgisi verilir. İptal hesaplaması, turun hareket saati baz alınarak yapılır.
*Araç yerleşme planında sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez sadece koltuk numarası garantisi verilir.
*Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.
*Tura katılan misafirlerimizin, kişisel sağlık sorunları (kronik hastalıklar vb.) gibi nedenlerden sürekli kullandıkları ilaçları ve sağlık raporlarını yanlarında bulundurmaları ve konuyla ilgili rehbere bilgi vermeleri önerilir. Tura çıkarken bölgenin coğrafi yapısına ve mevsime uygun kıyafetler seçilmelidir. (Spor ayakkabısı, güneş gözlüğü, yağmurluk, kalın bir hırka, sırt çantası) getirebilirsiniz.
*Programda yazılı olan fakat resmi tatiller ve özel günler nedeniyle kapalı olan veya ani kapanma kararı alınan müze, ören yerleri vb. yerlerin ziyaret edilememesinden firmamız sorumlu değildir.
*Mola yerleri yol güzergahındaki dinlenme tesisleri ya da benzinlikler olarak rehber tarafından belirlenir, bu tesislerdeki yoğunluk tadilat vb. gibi nedenlerle ortaya çıkan hizmet kalitesindeki aksaklıklardan firmamız sorumlu değildir.
*Misafirlerimizin rehber tarafından belirlenen buluşma saati ve yerine geç kalmaları durumunda programın aksamaması adına rehber programa devam edecektir. Geç kalan misafirlerimizin ise, bir sonraki ziyaret noktasına kendi imkanları ile gidecekleri düşünülecektir.
*Rehber gerekli gördüğü taktirde hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle programda gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında değişiklik yapabilir.
*Turlarımızda koltuk oturma planlaması rezervasyon sırasına göre yapılmakta olup rotasyon (koltuk değişimi) uygulamamız bulunmamaktadır.
*Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda şirketimiz sorumlu değildir.
*0-2 Yaş Çocuk ücretsizdir talep edilmemesi durumunda araçta koltuk verilmemektedir. 3-6 Yaş Çocuk için ödenen yalnız KOLTUK ücreti olup, tur aracı dışında diğer hizmetleri kapsamamaktadır. Çocuk yaşı indirimleri minimum 2 yetişkin yanında geçerlidir.
*Grup İndirimleri Hakkında: Tur öncesi, tur kaydını yaptırmadan önce bir araya gelmiş ve tur kaydını toplu bir şekilde yaptırmaya gelen gruplarımız için geçerli olan indirim koşulları aşağıdaki gibidir: GÜNÜBİRLİK TURLARDA; ‘’16’’ Kişide ‘’1’’ Kişi, ‘’32’’ Kişide ‘’2’’ Kişi, 44 Kişide ‘’3’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. HAFTASONU ve HAFTALIK TURLARDA; ‘’22’’ Kişide ‘’1 Kişi’’, ‘’44’’ Kişide ‘’2’’ Kişi ÜCRETSİZ olarak katılım sağlayabilir. NOT: Tur hareket saatine kadar oluşturulmayan grup indirimleri geçersizdir.

Konaklama Otelleri

1. Gün

GECE YOLCULUĞU -
2. Gün

Adana Jura Hotel Mavi Sürmeli v.b. - https://www.mavisurmeli.com.tr/
3. Gün

DÖNÜŞ YOLCULUĞU -

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız
5%
2.990 ₺ 2.840 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
2.990 ₺ 2.840 ₺
0 Yorum